De bende van Zeus
×
De bende van Zeus De bende van Zeus
Nederlands
2017
Vanaf 9-11 jaar
Zeus wordt oppergod als hij zijn vader heeft verslagen. Lees de verhalen van de Griekse godenwereld die zijn gecombineerd met eigentijdse grappige situaties. Met pentekeningen in zwart-wit. Vanaf ca. 8 t/m 10 jaar.

NBD Biblion

Conny Meijer
Verhalen van de Griekse godenwereld zijn verweven met eigentijdse grappige situaties. Deze godenwereld in het oude Griekenland bevat veel menselijke trekjes. De goden, met Zeus als oppergod, zijn vaak betrokken bij een strijd. Zeus verslaat zijn vader Kronos met diens titanen en zijn zoon Perseus wordt erop uitgestuurd om het gevaarlijke monster Medea te doden. Bij belangrijke zaken vragen zij raad aan mevrouw Orakel. Vluchtige wezens als nimfen kunnen, als je ze kunt vinden, je met raad en daad terzijde staan. De goden spelen tikkertje, wonen in een paleis en schelden elkaar uit voor plofkip. Ze zijn ijdel, stoer en jaloers, maar ook behulpzaam. Daarbij beleven ze fantastische avonturen die in dit luchtige, maar ook spannende boek zijn beschreven. Het niet te ingewikkelde taalgebruik en de sfeer van het verhaal geven een aantrekkelijke mogelijkheid om kennis te maken met de goden uit de oudheid. Luchtige zwart-witte penillustraties maken het boek extra aantrekkelijk. Vanaf ca. 8 t/m 10 jaar.

Pluizer

De bende van Zeus
Tanja Maes - 03 november 2017

De meeste Griekse goden komen in dit boek aan bod: Perseus, Eros, Hades, Kronos, Rea, Zeus, Hera, enz. Ook de onderwereld, de nimfen, het orakel krijgen een plaatsje. De auteur goot alles wel in een hedendaags en modern kleedje. De verhalen zijn kort en zeer gemakkelijk te lezen, goed gericht op het doelpubliek. Op zich geen gemakkelijke opgave om de vaak wrede mythen om te buigen naar toegankelijke materie, met zelfs een portie humor erbovenop. De verhalen zijn voor volwassenen bekend. De grote lijnen werden behouden, maar de auteur nam de vrijheid om er wat extra elementen aan toe te voegen, om het wat luchtiger te kunnen maken. Het geheel is zeer luchtig en heeft geen echte body of kracht, ondanks de stevige materie van de Griekse mythologie blijft het niet echt hangen.



De schrijfstijl is zeer vertellend, maar stoort al gauw. Het aantal keren dat er “floep!” geroepen wordt is niet bij te houden en ook het zinnetje van het Orakel “Ik zzzie en weet, ik weet en zzzie” komt zo vaak terug dat het stoort. Idem voor het gekrijs van Kotto, de adelaar van Zeus: “Wiik, wiik!”. De bladspiegel is rustig en overzichtelijk. Illustraties van Anna Sikkes vullen het verhaal aan. Zij maakte ook de speelse en luchtige cover. Voor jonge kinderen een luchtige eerste kennismaking met de Griekse mythologie.